Co charakteryzuje płytki lastryko?

Patrząc na to, jak zmienia się forma wystrajania pomieszczeń budynków na powierzchni wieków, bez kłopotu można zaobserwować przeróżnego typu skłonności, jakie mówią, iż wszystko jest w obiegu zamkniętym. Niezależnie od tego, czy popatrzymy na zmiany stylów żywieniowych, mody, rodzaju tworzenia wszechstronnie pojętych dzieł architektonicznych lub savoir-vivre’u, są w życiu rzeczy, jakie po prostu się powtarzają. Płytki lastryko, okazują się być idealnym produktem na chodnik otaczający ogródek na własnym podwórku.

Jak występuje lastryko?

Lastryko, pisane czasem lastriko oraz znane pod nazwą terazzo, to sztuczny kamień. Robi się go z twardego kamienia oraz białego cementu. Jakość oraz wystrój artykułu gotowego jest uzależniona od proporcji i konkretnych elementów. Przyjmuje się, iż do produkcji winno się zastosować grys bazaltowy, marmurowy bądź z innej skały i cementu. Ilość cementu jest uzależniona od grubości oraz klasy dobranego grysu. Wykorzystuje się biały bądź szary cement we współzależności od odcienia sklejki, jaki jest oczekiwany.

Lastryko: w jakiej formie

Najłatwiej jest zakupić delikatne płytki lastryko o rozmaitych rozmiarach dedykowane do zrobienia okładzin na podłogach bądź ścianach. Większe oraz trochę grubsze płyty lastryka, niejednokrotnie z wyprofilowanym kapinosem, mogą być wykorzystywane jako parapety bądź okładzina stopni schodów. Także większe elementy lastryka są stosowane jako blaty, np. w kuchni. Na rynku odnajdziemy także gotowe płytki lastryko kątowe bądź proste z kapinosem, z których można zrobić schody. Lastryko na ziemi może być także zrobione jako beton polerowany.