Dom, w którym mieszkamy powinien być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny. W ostatnich latach bardzo często używamy sformułowania „inteligentny dom”. Co to znaczy i czy jest to dom, który jest przyjazny dla mieszkańców?

Inteligentny dom – co to znaczy?

Odpowiednio ustawiona temperatura otoczenia, dobrze dobrane oświetlenie, możliwość podglądu monitoringu, czy możliwość włączenia bądź wyłączenia urządzeń podłączonych do gniazdek to podstawowe funkcje, które mogą być kontrolowane poprzez smartfona w inteligentnym domu. Inteligentny dom Kraków to możliwość wpływania na komfort domu również zdalnie, przebywając z dala od miejsca zamieszkania.

Inteligentny dom Kraków ma za zadanie maksymalnie ułatwić życie mieszkańcom. Domownicy mają do dyspozycji inteligentne gniazdka, ogrzewanie, oświetlenie, czujniki (dymu, gazu, temperatury, czy zalania), kamery monitoringu, czy systemy alarmowe.

Razem czy osobno?

Inteligentny dom Kraków może być wyposażony we wszystkie te urządzenia, ale nie jest to koniecznością. Inwestor dostosowuje ilość urządzeń do indywidualnych potrzeb. Najważniejszym elementem inteligentnego domu jest centralka, która steruje i zarządza całym systemem. Centralka połączona z internetem umożliwia kontrolę nad domem nawet w sytuacji, gdy mieszkańcy w nim nie przebywają.

Dom, w którym zostaną zastosowane inteligentne rozwiązania staje się bezpieczny, oszczędny oraz przyjazny. Bardzo szybko można się o tym przekonać, gdy na bieżąco możemy sprawdzić system monitoringu, czy wyłączyć żelazko.