Program do projektowania maszyn

Jaki jest pierwszy program do projektowania maszyn, który przychodzi Ci do głowy? Wiele osób zapewne pomyślało o rozwiązani Autodesku, ale ciekawe ile osób postawiło jednak od razu na zamiennik AutoCAD Mechanical. W końcu rynek to nie tylko jeden parametryczny program CAD 3D! Obecnie dostępne są różnorodne rozwiązania, o zróżnicowanej cenie i odmiennej polityce licencyjne.

Znany program do projektowania maszyn to oczywiście wspomniany już flagowiec Autodesku. AutoCAD to pierwsze rozwiązanie CAD i jego historia jest tak długa, że kojarzy go niemal każdy, nie koniecznie ściśle związany z branżą projektową.

Oczywiście program do projektowania maszyn to także zamiennik AutoCAD Mechanical. Przykładowy parametryczny CAD 3D o podobnej funkcjonalności to np. IRONCAD. Co więcej, obok funkcji kojarzonych z pionierem, można w nim znaleźć dużo więcej, zupełnie innowacyjnych cech. Pomimo to użytkownicy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na coś innego – politykę licencyjną.

Zamiennik AutoCAD Mechanical to parametryczny CAD 3D z wieczystą licencją. Możliwość wykluczenia cyklicznych opłat jest dla wielu przedsiębiorstw kluczowa. Jednorazowy zakup programu wydaje się zdecydowanie bardziej uzasadniony niż wyłączne wypożyczenie narzędzia. Dla osób sporadycznie sięgających po program subskrypcja może kalkulować się bardziej, nie jest to jednak powszechne.

Gwarancja bezterminowej licencji to nie wszystko. Zamiennik AutoCAD Mechanical łączy w sobie dwa rozwiązania – CAD 2D i CAD 3D, co ogranicza użytkownika do kupienia jednego programu, czyli znowu – jest taniej, ale też wygodniej. Całość pracy możemy zrealizować w jednym systemie, co bardzo ułatwia i przyspiesza pracę.

Parametryczny CAD 3D powinien być wyposażony w branżowe katalogi części, operacji i funkcji. Dzięki gotowym bibliotekom praca jest dużo prostsza. Czasami konieczne jest stworzenie własnych modeli lub edytowanie istniejących – można z nich tworzyć swoje własne katalogi i wykorzystać je przy kolejnych projektach.

Więcej informacji na https://ironcad.pl/