Żele do paznokci – gdzie je kupić, jak nakładać i ile kosztują dobre produkty

Źródło: https://sunflower.com.pl/

Rodzaje żeli do paznokci

Zastosowanie nowoczesnych technologii w manicure, pozwoliło na wprowadzenie na rynek różnego rodzaju nowoczesnych żeli do paznokci. Każdy z nich ma nieco inne działanie i pomaga osiągnąć inny efekt. Wyróżnia się przede wszystkim żele jednofazowe, dwufazowe, trójfazowe, a także kolorowe. Produkt jednofazowy pozwala na zbudowanie pełnej stylizacji, wyłącznie przy pomocy jednego preparatu. Z kolei produkty dwufazowe oraz trójfazowe, wymagają nakładania kilku osobnych warstw różnych preparatów. W ofertach sklepów i salonów dostępne są również produkty kolorowe, które służą przede wszystkim do wykonywania pięknych zdobień i wzorków na wcześniej przygotowanej płytce pokrytej produktem jedno-, dwu- lub trójfazowym.

Produkty jednofazowe

Jednofazowe żele do paznokci są zdecydowanie najbardziej uniwersalne. Charakteryzują się bezbarwną konsystencją o średniej gęstości. Z pewnością ich największą zaletą jest to, że mogą być wykorzystywane zarówno jako baza, jak i jako top lub nawet całkiem indywidualny produkt. Głównym zadaniem produktów jednofazowych jest przede wszystkim skuteczne zwiększenie przyczepności oraz wzmocnienie paznokcia. Jednocześnie nadają one całej stylizacji odpowiedniego połysku.

Aby uzyskać pożądany efekt, konieczne jest nałożenie co najmniej trzech warstw produktu, które należy kolejno utwardzać za pomocą profesjonalnej lampy UV przez około trzy minuty. Produkty te nie wymagają użycia dodatkowych baz ani topów. Stosując je można uzyskać bardzo klasyczny, a zarazem elegancki manicure.

Produkty wielofazowe

Decydując się na stylizację paznokci za pomocą żeli wielofazowych trzeba przygotować się na kupno dwóch lub trzech produktów. Każdy z nich inaczej wpływa na płytkę paznokcia, ale dopiero użyte wszystkie razem pozwalają osiągnąć wyjątkowo trwałą stylizację.

W zależności od tego, czy decydujemy się na zrobienie paznokci produktami dwufazowymi lub trójfazowymi, w obu przypadkach nakładamy odpowiednią ilość warstw każdego z wykorzystywanych preparatów. Na początku należy nałożyć bardzo cienką warstwę bazy (zwanej też żelem podkładowym lub bazowym) na całą płytkę i utwardzić ją za pomocą lampy UV. Stosowanie produktów bazowych zwiększa przyczepność kolejnych preparatów, a także chroni samą płytkę przed zbytnim uszkodzeniem.

Potem należy sięgnąć po żel budujący, którego głównym zadaniem jest skuteczne modelowanie oraz budowanie paznokcia. Nakładana tutaj warstwa powinna już być nieco grubsza od poprzedniej. Całość należy ponownie utwardzać przez około trzy minuty w lampie UV.