Blat z orzecha – efekt „WOW” dla Twojej kuchni

Źródło: https://dlh.pl/

Ciemny blat z orzecha to efekt „WOW” dla kuchennych wnętrz

Piękny dekoracyjny rysunek usłojenia, ciepła, ciemna, czekoladowa barwa wpływa na to, że blat z orzecha sam w sobie staje się ważnym elementem dekoracyjnym każdej kuchni. Jako, że drewno to jest materiałem niejednorodnym na powierzchni będziemy mieli widoczne różne układy włókien i mieniące się barwy od jasnokremowej, aż po ciemny brąz. Spektakularny efekt możemy osiągnąć lakierując powierzchnię blatu lakierem błyszczącym. Wtedy stworzymy ekskluzywną powierzchnię dekoracyjną pełną wyrazu i blasku. Stosują we wnętrzach blat o tak mocnym efekcie „WOW” nie ma już potrzeby na wprowadzanie innych dekoracji. Dla osiągnięcia nowoczesnego i modernistycznego wyrazu aranżacji kuchni dobrze jest zastosować proste w formie meble w kolorze białym lub jasnoszarym oraz lampy wykonane z betonu lub z abażurami w kolorze białym. W celu stworzenia przytulnego klasycznego klimatu dobrze jest połączyć blat z meblami w pastelowych odcieniach beżu czy ecru. Stylizację należałoby uzupełnić zasłonami lub kloszami lamp w kolorach ziemi.

Design country & western

W ramach jednej deski orzecha potrafią występować zdecydowane przejścia kolorystyczne od jasnego beżu, aż po ciemny czekoladowy brąz. Stwarza to bardzo dynamiczny dla oka efekt. Blat w takiej formie może posłużyć do stylizacji kuchni w klimacie country. Uzupełnienie wnętrza materiałami w żywą biało-czerwoną kratę, lampami z materiałowymi abażurami i obiciami mebli w kolorze jeansu dopełni stylizacji. Blat ze swoją nieregularną kolorystyką i surowym rysunkiem włókien będzie nadawał wnętrzu klimatu wprost z dzikiego zachodu.

Czekoladowy błysk

Inaczej będzie gdy blat zaimpregnujemy olejem błyszczącym i umieścimy w go w otoczeniu mebli lakierowanych na wysoki połysk. Zastosowanie dodatków czy sprzętów agd wykonanych z metalu czy chromu spotęguje efekt glamour. Szkło, jednorodne kolorystycznie i połyskujące powierzchnie szafek spowodują, że kuchnia będzie się mienić w świetle, a blat ze swoją niebanalną kolorystyką i wzorem słojów będzie przykuwał wzrok.