Jakie komody do niedużego salonu?

Gdy w regałach zaczyna brakować miejsca, potrzebny jest nowy mebel. Zwykle myśli się o komodzie, ponieważ łatwo znaleźć na nią wolny obszar w pokoju. Bez problemu też znajdzie się taką, która pasuje do obecnego umeblowania. Pod uwagę trzeba wziąć coś jeszcze. Gdy mało jest miejsca w salonie albo nie jest on duży, to komoda nie może go przytłaczać.

Modna jasna komoda w salonie

Najlepiej wybrać ją w jasnym kolorze. Nie przytłoczy wnętrza ani biała, ani taka w jasnym kolorze drewna. Jeśli kupuje się dwie komody, to najlepiej by miały ten sam kolor. Białe meble nie tylko dbają o wrażenie przestronności, ale też wnoszą klimat świeżości do wnętrza. Najlepiej wyglądają w dobrze nasłonecznionym pokoju. Gdy ważniejsze jest, aby było przytulnie, to lepsza jest komoda w jasnym kolorze drewna. Obydwa te wybory kolorystyczne są teraz modne, więc takich komód jest w sklepach dużo.

Bardzo interesująco wyglądają też meble w tych dwóch kolorach. Zwykle wtedy przód jest biały, a blat i boki mają kolor jasnego drewna np. dębu. Wybór takiej komody łączy wszystkie wyżej wymienione zalety. Taki mebel jest modny, dba o wrażenie przestronności. Dodaje większej świeżości, ale też zapewnia wnętrzom przytulność. Boki i blat mogą też być ciemniejsze. Nie jest to tak dobry wybór ze względu na chęć powiększenia optycznego. Jeśli jednak inne meble są ciemne, to taka komoda będzie bardziej pasować. Jej przód jest jasny, więc i tak doda lekkości aranżacji.

Rozmiar i wygląd nowej komody

Komoda składa się z szafek, szuflad i czasem półek. Jaka ma ona być pod tym względem, to zależy od potrzeb. Ważniejsze jest, by wybrać komodę w dobrym rozmiarze. Jeśli jest wątpliwość, czy szersza, czy węższa, to lepiej wybrać węższą. Nawet gdy jest to biała komoda, to trzeba uniknąć wrażenia zagracenia. Dobrze na niedużej przestrzeni wyglądają meble na nóżkach. Są lekkie pod względem wizualnym. To szczególnie ważne, jeśli woli się komody https://mrdecor.pl/kategoria/komody/ w ciemnym kolorze niż w jasnym. Ciemne i masywne bardziej przytłaczają niż takie na wysokich nóżkach. Jeśli ciemny mebel jest na wysoki połysk, to jest jeszcze lepszy do małego salonu.

Nawet jak nie ma wiele wolnego miejsca, można zainteresować się nową komodą. Da się znaleźć taką, która nie przytłoczy salonu. Nawet niezbyt duża to cenny, praktyczny nabytek.