Hotel we Wrocławiu blisko dworca PKP – poznaj ofertę Europejskiego!

Źródło: https://europejskiwroclaw.pl/pl/

Dogodna lokalizacja obiektu

Podstawową zaletą zatrzymania się w Europejskim jest możliwość skorzystania z lokalizacji. Obiekt położony jest bowiem w ścisłym centrum Wrocławia, skąd dojazd właściwie z każdej części miasta dowolnym środkiem komunikacji jest niezwykle prosty. Nocleg tu będzie szczególnie wygodny dla turystów i gości, którzy do miasta stu mostów przyjeżdżają pociągiem – jak już wspomnieliśmy, Dworzec Główny PKP oddalony jest od Europejskiego o jedynie 150 m. Z jego peronów odjeżdżają pociągi w niemal każdym kierunku Polski, a także do Niemiec i Czech, przez co dojazd do obiektu nie wymaga dodatkowych przesiadek. W pobliżu Europejskiego znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej, ułatwiające poruszanie się po całej aglomeracji.

Lokalizacja obiektu ułatwia pobyt w stolicy Dolnego Śląska wszelkim grupom gości. Osoby zorientowane na zwiedzanie historycznych miejsc w mieście najważniejsze z nich mają niemal na wyciągnięcie ręki. Z Europejskiego blisko jest do Panoramy Racławickiej czy Rynku Starego Miasta, czyli lokalizacji najchętniej odwiedzanych przez turystów. Goście nastawieni na pobyt we Wrocławiu ze względu na kulturalne wydarzenia pod ręką mają oddaloną o 850 metrów Operę oraz miejskie teatry, w tym Teatr Muzyczny Capitol, znajdujący się zaledwie 300 m od obiektu. Z kolei goście biznesowi i tacy, dla których Wrocław jest tylko przystankiem w dłuższej trasie, w podobnej odległości znajdą przystanek autobusu linii 106, który kursuje bezpośrednio na wrocławskie lotnisko.

Miejsce zaprojektowane z myślą o wymagających gościach

Wnętrza obiektu utrzymane są w tradycyjnej stylistyce – Europejski pamięta bowiem jeszcze „belle epoque” Breslau. 96 klimatyzowanych pokoi zostało wyposażonych w starannie wykończone meble, nawiązujące do minionych epok. Wnętrza subtelnie oddzielają strefę wypoczynku od strefy aktywnej, pozwalając by goście poza noclegiem mogli swobodnie pracować lub relaksować się, pijąc kawę w swoich pokojach. W zależności od potrzeb obiekt oddaje do dyspozycji odwiedzających apartamenty lub pokoje jedno- i dwuosobowe z prywatnymi łazienkami. W Europejskim znajdziesz również wnętrza dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nawiązujący do tradycji obiekt subtelnie łączy ją z nowoczesnością. Goście mają bowiem dostęp do indywidualnie sterowanej klimatyzacji pokoju, telewizji, czy połączenia z hotelową siecią WiFi. Dodatkowo w skład wyposażenia każdego z wnętrz wchodzi telefon i suszarka do włosów. Dbamy o najwyższy komfort pobytu po to, by goście odwiedzający obiekt z chęcią do niego powracali. Obok przestronnych pokojów udostępniamy także w pełni wyposażoną salę konferencyjną do spotkań biznesowych. O standardzie Europejskiego najlepiej świadczy ilość wymagających gości – z udogodnień budynku korzystali między innymi czeski prezydent Vaclav Havel czy polski aktor Janusz Gajos.