Jak działają taśmy led

Pojawienie się na rynku oświetlenia w postaci taśm led było przełomowym momentem dla całej branży. Taśmy te, dzięki wykonaniu na specyficznej zasadzie pojedynczych modułów z diodami umieszczonymi szeregowo otworzyły przed dekoratorami wnętrz zupełnie nowe możliwości. Tym samym zarówno w domach prywatnych, jak i w firmach i budynkach magazynowych zaczęto coraz częściej sięgać po to praktyczne rozwiązanie.

Jak działają taśmy led?

Taśma led to nic innego jak ciąg światełek diodowych umieszczonych na pojedynczym, długim module łatwym w montażu do praktycznie każdej powierzchni. Część tego rodzaju taśm montowana jest przy użyciu wkrętarki, ale znaczna większość jest po prostu samoprzylepna, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w mieszkaniach i bez większego problemu można je montować samodzielnie. W mini obwodzie, który stanowi rdzeń taśmy znajduje się tzw. rezystor zależny od koloru, jaki ostatecznie ma uzyskać oświetlenie. Tak przygotowana taśma led jest w obrębie swojego segmentu połączona szeregowo, od diody do diody, co pozwala na uzyskanie niezwykle praktycznego oświetlenia punktowego.Najpowszechniejsze są taśmy 12V (zawierają trzy diody), 24V (sześć diod ledowych) oraz bardziej zaawansowane taśmy 230V (aż 60 diod). Sprawdź https://boxlab.pl/tasma-led

Współcześnie najczęściej stosowana jest ona przy oświetleniu przestrzeni słabo dostępnych, w których nie ma fizycznej możliwości zamontowania lamp tradycyjnych oraz stanowi główny element wykorzystywany do oświetlenia podsufitowego. Doskonale sprawdza się również jako źródło światła pod szafkami kuchennymi, w ciągach meblowych oraz pod karniszami i listwami okiennymi. W miarę odkrywania coraz większych możliwości, jakie posiada taśma led, na rynku pojawiły się jej różne warianty. Popularne są np. taśmy wodoodporne, które można wykorzystać w łazienkach i innych pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności oraz nowatorskie taśmy tworzone w oparciu o nanotechnologię. Te drugie są chętnie używane np. do oświetlania powierzchni zbiorników wodnych, basenów przydomowych a nawet akwariów dla domowych rybek.