Wizualizacja kuchni

Wizualizacja kuchni to graficzne przedstawienie przestrzeni, którą pozwala stworzyć program do projektowania kuchni. Projekt i wizualizacja mogą stanowić odrębne usługi lub jedną, kompleksową. Jeżeli konsument wie, jak ma być rozmieszczone jego pomieszczenie, ale chce je zobaczyć, może zlecić wykonanie samej wizualizacji.

W wielu przypadkach to program do projektowania kuchni odpowiada za stworzenie i projektu i wizki. Wbudowane silniki renderujące odpowiadają za szybki, sprawny i wysokiej jakość rendering. Jest to bardzo ważne, bo najczęściej właśnie wizualizacja kuchni jest decydująca podczas podejmowania decyzji przez klientów.

Program do projektowania mebli kuchennych i wnętrz (w tym kuchni), który posiada dwa silniki renderujące to KD MAX V6. Jednym z nich jest Phyton, który wykorzystuje technikę symulowania realistycznego układu oświetlenia. Jest to metoda śledzenia promieni, polegająca na emisji fotonów ze źródeł światła w różnych kierunkach.

Photon sprawia, że program do projektowania mebli kuchennych może rozpraszać i załamywać fotony i uzyskać rzeczywisty rozkład odbitego światła od różnego rodzaju powierzchni. Dzięki silnikowi wizualizacja kuchni jest bardziej naturalna, a jej wykonanie na wysokim poziomie zajmuje dużo mniej czasu.

Podstawowy silnik KD MAX, który jest znany z poprzednich wersji narzędzia to Raytrace. Jego zaletą jest pozyskanie dobrej wizualizacji w błyskawicznym tempie. Wizualizacja kuchni z jego pomocą może być wygenerowana w kilka minut! Wszystko za sprawą uproszczonej metody obliczania padania promieni słonecznych, nieuwzględniająca jego załamań i odbić.

Program do projektowania kuchni, wykorzystujący taki uproszczony silnik może być ogromną zaletą. Krótki czas tworzenia nie tylko pozwala na wykonanie większej ilości projektów w krótkim czasie, ale jest także wygodne dla klientów, którym również zależy na błyskawicznej obsłudze. Dla bardziej wymagających jednak, lepiej sprawdzi się jednak Phyton.

Podsumowując KD MAX V6 dzięki dwóm silnikom graficznym pozwala użytkownikom na większą elastyczność przy tworzeniu projektów. Niezależnie od tego, czy potrzebna jest szybka, czy fotorealistyczna wizualizacja.