Jak działają linie kroplujące?

Metamorfoza ogrodu, natomiast faktycznie to tworzenie na działce budowlanej ogrodu jest trudnym oraz czasochłonnym mechanizmem. Jednym spośród patentów na usprawnienie sobie podlewania w ogrodzie jest linia kroplująca. Czym jest system nawadniania kropelkowego? Ile to kosztuje?

Co to są linie kroplujące?

Linia kroplująca służy do podlewania roślin formą kroplowania, jest zrobiona z silnych kabli, urządzonych w profesjonalne emitiery, jakie pokrywają ciśnienie. Dzięki refundacji kroplowanie jest regularne na całej rozciągłości linii, na jej początku oraz na końcu. Emitiery mogą zostać ukryte pod ściółką, co po pierwsze redukuje wysychanie oraz po prostu lepiej wygląda. System tenże jest wkładany do gruntu za pomocą specjalistycznych szpilek, tak, by uniknąć przemieszczaniu się kroplowników. Linie kroplujące są wytrzymałe oraz skuteczne, niewrażliwe na funkcjonowanie elementów powietrznych, natomiast ich montaż jest łatwy oraz natychmiastowy.

Linie kroplujące oraz ich wykorzystanie – co musimy wiedzieć?

Linie kroplujące w ogrodzie stosujemy do podlewania wszystkiego typu rabatek, rzędów thui, iglaków itp. Najlepszym doborem w ogrodzie jest linia kroplująca z rozstawem emiterów co 33cm, kroplownik z będący z ogromną częstotliwością wzmacnia system korzeniowy rośliny. Korzenie pobierają wtedy wodę z paru kroplowników natomiast nie jedynie z jednego znajdującego się wprost przy krzaku. Linie kroplujące stawiamy na przestrzeni rabatki (nie zakopujemy ich!) na czy pod agro-tkaniną, można pokryć ją korą czy żwirem. Bezsprzecznym typem jest łączenie linii kropelkowej z rurą wspomagającą (LDPE), rurą wodociągową PE (HDPE) czy związanie wprost z wężem ogrodowym przy pomocy szybkozłączki do kranu ogrodowego. Zazwyczaj procesy są podwieszane czy są na przestrzeni ziemi, natomiast stosowane są ze sobą za pomocą przejściówek wciskanych. Układanie samej linii nie winno powodować większych kłopotów – ogranicza się to przede wszystkim do stosowania ze sobą następnych składników systemu.