Jakie zastosowanie mają wciągarki elektryczne?

Wciągarki elektryczne to narzędzia służące do podnoszenia oraz opuszczania ciężarów. Na rynku można napotkać parę modeli narzędzi tego rodzaju. jeden spośród podziałów rozróżnia grupy wciągników łańcuchowych oraz linowych, odmienny – wciągniki elektryczne połączone z samochodem jednym i wciągniki elektryczne dostosowane do zawieszenia na wózku jezdnym. Zamocowanie wciągnika na wózku jednym pozwoli na przewóz towarów nie jedynie w pionie, jednak także w poziomie. Rozmaite rodzaje wciągarek elektrycznych, we współzależności od formy, udźwigu i pozostałych parametrów są obsługiwane ręcznie lub elektrycznie przy wykorzystaniu kasety kablowej.

Co charakteryzuje wyciągarki?

Najistotniejszym oraz w istocie podstawowym parametrem jest maksymalny uciąg. Artykuły do pojazdów kosztują od 1000 do przeszło 5000 zł w wypadku danego uciągu. Znani wytwórcy mogą szanować własne artykuły choćby dwukrotnie drożej. Niewątpliwie dobierając sprzęt o doskonalszych parametrach, należy być przygotowanym do zapłacenia większej kwoty. Wszystko tak właściwie zależy od szczegółów, natomiast również wytwórcy.

Wciągarki elektryczne linowe – podwieszane oraz przejezdne

To wciągarki elektryczne dedykowane do przenoszenia towarów na wielkie wielkości. Wykorzystuje się je często w żurawiach suwnicach, dużych halach przemysłowych. Stawiane na belkach podsufitowych zazwyczaj zaopatrzone są w wózki zapewniające jazdę z silnikiem elektrycznym. Są tez rodzaje stacjonarne np:
Udźwig takich narzędzi waha się od 500kg do 25 ton. Wielkości podnoszenia w standardzie do chociażby 60 metrów.

Co różni wciągarkę elektryczną od łańcuchowej?

Jeśli zarówno wciągarka łańcuchowa jak również wciągarka elektryczna mają taki sam optymalny udźwig – do 10 ton – czemu elektryczna jest niezwykle pożądana we wszechstronnie zrozumianym przemyśle? Możliwość prowadzenia narzędzia za pomocą drogi bezprzewodowej to nie jedyna jego wartość. Wciągarka elektryczna zapewnia przenoszenie ciężaru na zdecydowanie większą odległość. O ile przy modelu łańcuchowym są to maksymalnie trzy metry, w wypadku elektrycznego może być to choćby sto metrów.