Ogrodzenia wycinane laserowo. Czym się wyróżniają?

Źródło: http://www.eurometogrodzenia.pl/

Czym są ogrodzenia wycinane laserowo?

Ogrodzenie wycięte laserowo to forma otoczenia działki lub innego terenu, która spełnia funkcję ochronno-dekoracyjną. Zabezpiecza przed osobami niemającymi prawa wstępu na posesję, a jednocześnie podnosi jej walory estetyczne. Wykonanie ogrodzeń z wysokiej klasy materiału zapewnia bardzo dobry efekt wizualny, a przy tym podnosi praktyczność osłony. Dodatkową zaletą jest ochrona antykorozyjna, dzięki której konstrukcji używać można przez wiele lat bez konieczności regularnej konserwacji. Cechą definiującą tego rodzaju rozwiązanie jest jednak przede wszystkim zastosowana metoda obróbki blachy. Aby zachować najwyższą precyzję cięcia wykorzystuje się bowiem zaawansowaną technologię laserową.

Produkcja ogrodzeń

Przygotowanie dekoracyjnego ogrodzenia to proces wieloetapowy. Uzyskanie dobrego efektu możliwe jest tylko poprzez przygotowanie szczegółowego planu, który w odpowiedni sposób zarysuje wizję klienta. Dysponując takim projektem można już przejść do obróbki metalu oraz wykonania ogrodzenia. Cięcie laserowe to technologia na tyle zaawansowana, że z powodzeniem umożliwia realizacje nawet najbardziej wymagających stylistycznie rozwiązań. Podstawę stanowi zastosowanie w trakcie obróbki materiału wiązki laserowej, która może rozprowadzić pożądaną ilość energii nawet na niedużej przestrzeni. W momencie zetknięcia się promienia laserowego z powierzchnią materiału, następuje przeniesienie się na nią znacznej części energii. Cięcie laserem może się obywać na różne sposoby, poprzez odparowywanie, wypalanie, tworzenie pęknięć lub topienie z wydmuchiwaniem. Wybór konkretnej metody powinien być uzależniony od rodzaju materiału. Cięcie laserem daje możliwość uzyskania wysokiej precyzji w procesie obróbki wielu różnych materiałów. Zaletą tej technologii jest też gwarancja wysokiej powtarzalności działań, co często nie jest możliwe w przypadku innych metod.

Udoskonalanie ogrodzeń

Ogrodzenia wycinane laserowo pojawiły się na rynku ze względu na postępujący wzrost zapotrzebowania wśród klientów. Specyficzna metoda obróbki elementów blaszanych wykorzystywanych do ich produkcji stopniowo spopularyzowała się również na polskim rynku. Każdego roku tworzone są nowe linie ogrodzeń obrabianych przy pomocy wiązki laserowej, w ramach których wybierać można pośród wielu różnych wzorów. Skupienie na walorach estetycznych nie odbija się negatywnie na solidności ogrodzenia. Grubość metalu poddawanego obróbce dobrać można do indywidualnych potrzeb. Ogrodzenia tego typu udoskonalane są na różne sposoby. Aby dodatkowo poprawić efekt końcowy, elementy metalowe umieścić można w drewnianych ramach pomalowanych na kolor wybrany z dostępnej palety. Kompletny system często obejmuje przęsła i furtki, a także bramy przesuwne czy dwuskrzydłowe.